Skarpetkowe wyzwanie:)

 DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

 21 MARCA – załóż skarpetki nie do pary, bądź razem z nami!

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Weź  w tym dniu  udział w skarpetkowym wyzwaniu. Tego dnia załóż dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy a osoby z Zespołem Downa 3. Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych.

Celem skarpetkowego wyzwania jest zwiększenie świadomości na temat Zespołu Downa. Ludzie z tą chorobą wciąż mają problemy z akceptacja otoczenia, mają utrudniony dostęp do edukacji i trudniej znajduchom pracę. Kampania informacyjna i budowanie pozytywnego wizerunku tych osób mogą pozwolić na lepsze rozumienie i zwiększeni szacunku dla różnorodności

W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa można pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza  niepasująca skarpetka!

                                                                                 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Skip to content