LITERACKIE WYZWANIA LEGO?

NA CZYM POLEGAJĄ LITERACKIE WYZWANIA LEGO?

Jeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania – ta zabawa jest dla Ciebie! To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków.

Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści. Nie trzeba brać udziału we wszystkich wyzwaniach😊

DLA KOGO? Zabawa skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży do lat 18. Wystarczą chęci i pomysł! CEL Stawiamy na rozbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci i młodzieży. Prace nie będą oceniane.

UŁOŻYŁEM I CO DALEJ? Zbudowane prace należy sfotografować i przesłać na adres poczty elektronicznej: sp10plastyka@gmail.com

Na koniec nie zapomnij:

1. zatytułować swojej pracy;

2. podać swoje imię, wiek i miejscowość;

3. opisać to, co zbudowałeś/aś oraz wskazać jaka literacka historia Cię zainspirowała (podaj autora i tytuł książki, wiersza).

Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację. Organizator: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Po zakończeniu zabawy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w wyzwaniach i oczywiście dodatkowe oceny z plastyki:)

WYZWANIE #1 – ZIMOWA KRAINA 

(podpowiedź: Zamek z Narnii, zimowy krajobraz Narnii, zamek Królowej Śniegu z baśni Andersena , Igloo Anaruka chłopca z Grenlandii;

WYZWANIE #2- FANTASTYCZNE ZWIERZĘ 

(podpowiedź: Smok Wawelski, Smaug lub Smoki (Bazyliszek) Z „Harrego Pottera i Komnaty Tajemnic”, Dinozaury Z „Parku Jurajskiego”

Życzę dobrej zabawy! Czekam na prace ! Zbliża się marzec , więc niebawem ogłoszę wyzwanie#3

Skip to content